Funny food riddles

"If eggs cost $0.12 per dozen, how many can you get for a dollar? What kind of food does everyone like to hang out with? Learn the answers to these and many other funny food riddles that readers can use to stump their friends and keep them asking for more!"--Provided by publisher.

Pebble, a Capstone imprint
2024
9780756574895
book
Lexile: 
500

Holdings

hidmidmiidnidwidlocation_codelocationbarcodecallnumdeweycreatedupdated
390938271884962304871669992608FABH172FABH70644818 SAU81817365184571736518457
391006371891322305871669992608FADU173FADU003566818 SAU81817365184571736518457
392821872048792340871669992608WEDW485WEDW904949818 SAU81817365184571736518457
393821872133862361871669992608VEC5724VEC0038596818 Sau81817368009911736800991